جنگ فرزند و پدر

من و تکرار در ماه نخست سال چشمانت<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

من و غرق نشستن در بر آمال چشمانت

 

سرود بومی باران فراموشم نخواهد شد

نگاه بیقرارم تا که باشد مال چشمانت

 

بهار از دست هایش سردی زنجیر را واکرد

ترنم گشت تا آیینه شد دنبال چشمانت

 

دلم با جنگ فرزند و پدر هم خوب عادت کرد

شکوه شعر من شهنامه شد در خال چشمانت

 

پر از دیروز بودم، خاطراتت بوی گل میداد

مرا آینده میسازد درخت حال چشمانت

 

تحمل میکنم با اشک هایم سوگ بودا را

به سوگم میکشد نابودی سلسال چشمانت

 

شکستم را به خاطر میسپردم ساعتی، اما

صلابت میشدم تا میگرفتم فال چشمانت

 

دو سه صد سال شد در شوق دیدارت زمینگیرم

مرا پرواز میآموزد آخر بال چشمانت

/ 28 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بی نام

سلام- کاوه -ای شاعر راستین که صد شعر داری به یک آستین بظاهر تو دوری و از ما جدایی ولی در حقیقت تو در نزد مایی نوشتی خودت- افریقا رفته ای من هم پرسیدم که چرا رفته ای؟

انجمن قلم افغانستان

دوست فرهیخته سلام و سلامتی نثارت باد! بیصبرانه منتظر حضور سبز و پرمهرت هستیم، امیدواریم با نظرات ارزنده و سازندهء تان مارا افتخار ببخشید.

مسابقه بزرگ خاطره نويسي مهاجرت

بياييم با نوشتن چند صفحه از خاطرات خويش، حقايق تلخ و شيرين اين سالها را بر سينه تاريخ حك كنيم و گنجينه ای از سرگذشت مهاجرين را فراهم آوريم. آثار گرد آمده توسط هيات داوران بررسي شده و از ميان آنها به سه خاطره برتر جايزه به ترتيپ 100 دالر، 70 دالر و 50 دالر و به ده نفر برگزيده ديگر نيز، جوايز ارزنده اي اهدا خواهد شد. خاطرات برتر نيز به صورت كتابي به چاپ خواهد رسيد. همچنين خاطرات از طريق سايت کانون توسعه و تعاون افغانستان( www.afghanistan.fi) و مجله در دری منتشر خواهد شد. خاطرات خود را از طريق پست الكترونيك و يا پست عادي به يكي از ادرسهاي زير تاتاريخ ذکر شده در ذيل ارسال نماييد: پست الکترونيکي: dorredari@yahoo.com ادرس پستي: ايران, مشهد, صندوق پستي: 179- 91465 يا به آدرس: پست الکترونيکي: adco12@yahoo.com ادرس پستي: P.O.Box: 244 00811 Helsinki Finland مهلت ارسال آثار, حد اكثر تا تاريخ: 31/3/1385 هجري خورشيدي, برابر با 2006/6/21 ميلادی نتايج تا تاريخ31/4/1385 هجری خورشيدي برابر با 2006/7/22 اعلان خواهد شد. « کانون توسعه و تعاون افغانستان» و

بهشام

تنناها يا هو!

بهشام

سلام جناب! می خواستم يک بيت از همان بيت های که در محافل سابق می گفتيم،برايت بنويسم، اما در انترنت خوب نبود، گذاشتم تا خودت را ببينم. توکل به خدا! سواليه اش را نم گذارم.بدرود!

شفیق پیام

دوست عزیز سلام ! در این تازه گی ها مجموعه دیگری از طنزهایم از سوی بنیاد انتشارات پرنیان در کابل چاپ گردیده است، اینک اگر می خواهید طنز های آن مجموعه را بخوانید به وب لاگ من سری بزنید. با سپاس

آذریون

درود بر کاوه عزيز! دوست عزيز! کجا هستی؟ فکر کنم مصروف در مصروف کارهای زيادی منتظر شعرهای تازه از شماستم بدورد

هارون راعون

سلام کاوهء گرامی! خيلی غزل عالی بود. حال کردم. سبز باشی